Silicamed Okrzemki
do użytku
domowego
Najwyższej jakości naturalny krzem organiczny
KON SKLEP AGRO KONTAKT

Ziemia okrzemkowa w życiu codziennym

Dodatkowe zastosowania
Czyszczenie i polerowanie
Diatomit HOME gwarantuje czystość i połysk bez konieczności stosowania szkodliwych środków chemicznych!
Pochłanianie wilgoci oraz zapachów
Ziemia okrzemkowa bardzo dobrze absorbuje wilgoć i zapachy, także te przykre.
Zwalczanie roztoczy
Skuteczny i sprawdzony naturalny środek do zwalczania szkodników.

Czyszczenie i polerowanie

Diatomit Home

Diatomit HOME gwarantuje czystość i połysk bez konieczności stosowania szkodliwych środków chemicznych! Diatomit HOME jest idealny do czyszczenia i polerowania metali i tworzyw sztucznych. W ekologiczny, bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób można zadbać o czystość np. armatury łazienkowej. Doskonale sprawdza się także przy polerowaniu sztućców, srebrnej zastawy, czy biżuterii. Twarde pancerzyki okrzemek skutecznie i w bezpieczny sposób usuwają zanieczyszczenia, nie rysując przy tym i nie uszkadzając powierzchni.

Wystarczy posypać odrobiną proszku zwilżoną ściereczkę lub wymieszać Diatomit HOME z olejem kokosowym i stworzyć bezpieczną dla środowiska pastę do polerowania. W ten łatwy sposób zadbamy o czystość i atrakcyjny wygląd naszych baterii umywalkowych i zlewów.

Ochłanianie wilgoci oraz neutralizacja zapachów

Diatomit Home

Ziemia okrzemkowa bardzo dobrze absorbuje wilgoć i zapachy, także te przykre. Perma – Guard Europe Diatomit HOME pochłania wilgoć do 130%, a zapachy nawet do 150% własnej objętości. Można ją stosować np. w kocich kuwetach, klatkach zwierząt domowych. Wystarczy dodać ok. 2-3 miarki ziemi okrzemkowej do świeżego żwirku lub trocin. Chcąc osuszyć zawilgocone miejsca, posypujemy je ziemią okrzemkową. Diatomit HOME sprawdzi się jako odświeżacz obuwia. Wsyp do butów proszek lub włóż np. zwiniętą serwetkę z okrzemkami do środka. Okrzemki wysuszą buty i zniwelują przykry zapach. Masz nieprzyjemne zapachy w kuchni, lodówce, piwnicy itp.? Wsyp okrzemki do małego pojemnika. Diatomit HOME zneutralizuje niepożądane zapachy.

Diatomit Home
Bezpieczny dla środowiska

bezlitosny dla szkodników

Diatomit HOME  – amorficzna ziemia okrzemkowa – to bardzo skuteczny naturalny środek do zwalczania szkodników. Jego  działanie jest mechaniczne.  Diatomit HOME jest naturalnie wolny od chemikaliów. Maleńkie okrzemki (1 gram to 1 milion okrzemek) przywierają do szkodników, zdrapują woskową powłokę i wysuszają je. To sprawia, że ​​jest tak cenny i skuteczny na pchły, pluskwy i inne insekty. To najlepsza alternatywa dla stosowania szkodliwej chemii!

Zwalczanie roztoczy

Diatomit Home

Według danych Polskiego Towarzystwa Alergologicznego roztocza kurzu domowego są najczęstszą przyczyną chorób alergicznych. Bytują najczęściej w materacach, pościeli, dywanach, meblach tapicerowanych czy pluszowych zabawkach. Rozpyl proszek na materac, prześcieradło i pościel. Pozostaw na 60 minut, a następnie odkurz materac. Pościel upierz w temperaturze powyżej 60 °C.

Na szkodniki i niechciane owady

Diatomit Home

Mrówki, mszyce, gąsienice, stonogi, pchełki rzepakowe, muszki owocówki, skorki, wszy, roztocza, karaluchy, rybiki cukrowe, ślimaki, ślimaki bez muszli, pająki, muchy, świerszcze domowe.  Rozpyl proszek Diatomit HOME wszędzie tam, gdzie masz problemy z owadami. Mogą to być wewnętrzne ściany pomieszczeń, naroża, listwy przypodłogowe, wzdłuż ścieżek mrówek, wokół rur kanalizacyjnych i odpływów, na parapety zewnętrzne, ramy okienne i drzwiowe, na patio i tarasie itd. Ponawiaj rozpylanie/posypywanie kilkukrotnie w przypadku szkodników   mających   larwy lub/i jaja. Można również posypać  Diatomit HOME przed wejściem do danego pomieszczenia, aby uniemożliwić przedostanie się pełzających intruzów do wnętrza.

Na pluskwy domowe

Diatomit Home

Rozpyl proszek na pościel i  materac, zwracając szczególnie  uwagę na fałdy. Pluskwy domowe nie potrafią fruwać, dlatego pokryj okrzemkami nogi łóżka tak aby pluskwy chcące opuścić łóżko lub się do niego dostać zostały zlikwidowane. Łóżko odsuń od ściany i nie dopuszczaj aby pościel dotykała podłogi. Opyl okrzemkami wykładziny, dywany i rogi pomieszczeń. Wyjmij wtyczki z gniazdek elektrycznych i wdmuchnij trochę ziemi okrzemkowej do wnętrza gniazdek. Powtarzaj proces rozpylania przez 5-6 dni tak, aby całkowicie zlikwidować pluskwy.

Usuwanie pcheł z sierści zwierząt, dywanów, posłań,
wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń

Diatomit Home

Aby skutecznie wyeliminować pchły musisz zastosować ziemię okrzemkową na wszystkie powierzchnie jednocześnie, tzn. na sierść psów, kotów, na pościel itd. Wszystko musi być pokryte Diatomitem HOME w tym samym czasie, ponieważ tylko od 5% do 15% pcheł , które widzisz, to dorosłe osobniki. Pozostałe 85% do 95% to larwy lub nie wyklute jaja. Z twego też powodu należy zabieg opylenia powtarzać aż do całkowitego usunięcia niechcianych owadów (zwykle zajmuje to 2-3 tygodnie).

Nanieś na dłoń Diatomit HOME i wetrzyj ją w sierść swojego zwierzęcia przynajmniej 2 – 3 razy w tygodniu. Możesz użyć aplikatora do rozpyleń proszkowych. To samo zrób z pościelą, dywanami, podłogą i wszędzie tam, gdzie podejrzewasz przebywanie pcheł. Opyl wejście do pomieszczenia, aby zapobiec przedostawaniu się pcheł do wnętrza.

PGSilica - Okrzemki spożywcze, kosmetyczne, krzem suplementacja

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące zastosowania naszych produktów zapraszamy do naszych kanałów informacyjnych.