Portal informacyjny
Akademia Krzemu
Amorficzna ziemia okrzemkowa w praktyce.
Sprawdź
Sprawdź

ZASTOSOWANIE NATURALNEGO KRZEMU

Poznaj nasz specjalistyczny blog poświęcony w pełni tematyce krzemu.
Krzem dla ludzi
Na witrynie Akademii Krzemu znajdziecie Państwo moc wyczerpujących informacji na temat samego krzemu, jak i kwestii związanych z jego stosowaniem dla ludzi.
Krzem dla roślin
Aktualna baza wiedzy obejmuje w przeważającej większości treści skierowane do rolników, sadowników czy też osób prowadzących plantacje warzywnicze.
Krzem dla zwierząt

Nasza biblioteka artykułów poruszających  kwestie stosowania amorficznej ziemi okrzemkowej w hodowli zwierząt.

Dariusz Lempkowski. prezes Perma Guard Europe

Dariusz Lempkowski

Pomysłodawca i założyciel Akademii Krzemu

„Krzem w postaci monomerów kwasu ortokrzemowego powstałego na bazie amorficznej ziemi okrzemkowej jest jedyną przyswajalną przez rośliny i zwierzęta formą tego pierwiastka. Z kolei amorficzna ziemia okrzemkowa FSF stosowana jako suplement diety wspomaga m.in. mechaniczne oczyszczanie jelita. Spośród 600 złóż w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie wydobywamy okrzemki, tylko nasze 4 złoża mają status „jakości spożywczej” według standardów amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration). Nie sposób przejść obojętnie wobec tych informacji. Właśnie dlatego uruchomiliśmy Akademię Krzemu.” – Dariusz Lempkowski | pomysłodawca i założyciel Akademii Krzemu

PROFESJONALNE KOMPEDIUM WIEDZY O KRZEMIE

Poznaj nasz Blog

Akademia Krzemu to specjalistyczny blog poświęcony w pełni tematyce krzemu. Na stronie akademiakrzemu.pl można znaleźć wiele informacji na temat samego krzemu, jak i kwestii związanych z jego stosowaniem.

Krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków w życiu człowieka, a także rozwoju roślin i życia zwierząt. W ten sposób podzielone są również treści na blogu. Obecnie najwięcej materiałów znajdą osoby zainteresowane stosowaniem krzemu w uprawach roślinnych.

Aktualna baza wiedzy obejmuje w przeważającej większości treści skierowane do rolników, sadowników czy też osób prowadzących plantacje warzywnicze. Jednak merytorycznych artykułów dotyczących stosowania krzemu przez ludzi, czy w hodowli zwierząt będzie coraz więcej. 

Akademia Krzemu jest blogiem budowanym z myślą o wszystkich osobach, które zainteresowane są zdrowym trybem życia, suplementacją diety i codzienną aktywnością. 

Przejdź do akademii
Przejdź do akademii
PGSilica - Okrzemki spożywcze, kosmetyczne, krzem suplementacja

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące zastosowania naszych produktów zapraszamy do naszych kanałów informacyjnych.