Linia SilicaMed
OKRZEMKI
+ Polskie owoce

Suplement diety przeznaczony jest dla osób pragnących
poprawić stan skóry, włosów i paznokci

Przejdź do sklepu
Przejdź do sklepu

ŻRÓDŁO NATURALNEGO KRZEMU

Innowacyjne połączenie wartościowego krzemu z wyjątkowym smakiem polskich owoców jabłoni i wiśni.

Suplement Diety

Diatomit Perma-Guard Europe to krzem o jakości spożywczej potwierdzonej atestami i certyfikatami (m.in. FDA, OMRI).
Naturalne Owoce

Okrzemki z doskonałymi owocami liofilizowanymi są w 100% naturalne jak wszystkie produkty Perma-Guard Europe i smaczne jak nigdy dotąd.
Dodatek Inuliny

Całości dopełnia szczypta inuliny, która wnosi nutę naturalnej słodyczy.
ZIEMIA OKRZEMKOWA
Linia SilicaMed
Amorficzna ziemia okrzemkowa Perma-Guard Europe to najwyższej jakości naturalny krzem organiczny pochodzący ze złóż skamieniałych pancerzyków okrzemek Melosira Preicelanica. Są o to okrzemki żyjące w środowisku bardzo czystej, słodkiej wody. Złoża, z których wydobywana jest nasza ziemia okrzemkowa należą do 4 najczystszych złóż zlokalizowanych w USA.
WIŚNIA LIOFILIZOWANA
Linia SilicaMed
Naukowcy zgodnie twierdzą, że wiśnie to owoce posiadające wiele atutów zarówno w kontekście żywienia, jak i właściwości leczniczych. Mimo iż owoce wiśni w większości składają się z wody, to nie brak w nich witamin, minerałów i prozdrowotnych przeciwutleniaczy. Wiśnie wspomagają pracę serca oraz układu moczowego.
NATURALNA INULINA
Linia SilicaMed
Jest naturalnie występującym cukrem o bardzo dużej rozpuszczalności i niewielkiej kaloryczności (ma zerowy indeks glikemiczny). Inulina stosowana w produktach serii SilicaMed pozyskiwana jest z cykorii. W naszych suplementach diety używamy inuliny w celu zwiększenia doznań smakowych.
JABŁKO LIOFILIZOWANE
Linia SilicaMed
Skoro ``polskie owoce`` to nie mogło zabraknąć jabłka liofilizowanego (13 g). Jabłka to owoce pełne witamin i minerałów (m.in. potas). Specjaliści twierdzą, że jabłka regulują pracę jelit (co idzie wespół z właściwościami oczyszczającymi amorficznej ziemi okrzemkowej) oraz są pomocne w procesie trawienia.

OKRZEMKI

+ polskie owoce

Naturalna ziemia okrzemkowa najwyższej jakości o smaku owoców polskich owoców. To innowacyjne połączenie wartościowego krzemu z wyjątkowym smakiem polskich owoców jabłoni i wiśni. Całości dopełnia szczypta inuliny, która wnosi nutę naturalnej słodyczy. Okrzemki z polskimi owocami są w 100% naturalne jak wszystkie produkty Perma-Guard Europe i smaczne jak nigdy dotąd.

 

  • poprawia stan włosów, skóry i paznokci
  • zawiera dodatkowo porcję liofilizowanych polskich owoców
  • zawiera dużą porcję krzemu organicznego najwyższej jakości

ZALECANE DLA KOBIET, SENIORÓW, DLA KAŻDEGO

Dawkowanie i stosowanie

Zalecana dzienna porcja produktu do spożycia 3 g

Osoby dorosłe: miarkę (3g) wsypać do szklanki i zalać wodą lub innym napojem. Wymieszać. Okrzemki jako krzemionka są nierozpuszczalne, ale stworzą zawiesinę, którą należy wypić.

Dzieci od 12 roku życia: miarkę (1,5g) wsypać do szklanki i zalać wodą lub innym napojem. Wymieszać. Okrzemki jako krzemionka są nierozpuszczalne, ale stworzą zawiesinę, którą należy wypić.

Liofilizacja

Najnowsza i najzdrowsza metoda utrwalania żywności!

Liofilizacja jest to proces odwadniania substancji przez ich zamrożenie (- 50°C), a następnie sublimację powstałych kryształków lodu. Sublimacja polega na suszeniu produktu poprzez wymrażanie wody.          

W próżni lód z pominięciem stanu ciekłego przechodzi bezpośrednio w parę. Ostatnim etapem procesu jest końcowe dosuszanie odbywające się w temperaturze 40 – 50°C, które pozwala uzyskać gotowy wyrób o wilgotności 1-2%. W ten właśnie sposób przygotowywane są zarówno gotowe potrawy liofilizowane jak i półprodukty wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

Liofilizaty zachowują pełny skład witamin, minerałów i innych substancji odżywczych. Szacuje się, że liofilizat jest w 95% pierwotnym surowcem, dzięki temu, że proces odbywa się w sterylnych warunkach, bez jakichkolwiek dodatków czy konserwantów. Liofilizaty są przy okazji oczyszczane z bakterii, które mogą być obecne w świeżym surowcu. Ponieważ do wyprodukowania 1 kg liofilizatu zużywa się kilka do kilkunastu kilogramów świeżych owoców, oznacza to że w spożywanych owocach liofilizowanych mamy kilka-kilkanaście razy więcej witamin i minerałów niż w świeżych owocach.

PGSilica - Okrzemki spożywcze, kosmetyczne, krzem suplementacja

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące zastosowania naszych produktów zapraszamy do naszych kanałów informacyjnych.