Silicamed F.A.Q. Fossil Shell Flour © KON SKLEP AGRO KONTAKT

W zależności od tego, jaki produkt ma Pan na myśli różnic może być wiele. Mogą one dotyczyć głównie czystości produktu (domieszki innych minerałów, niekiedy szkodliwych), co związane jest ze źródłem pochodzenia ziemi okrzemkowej. Nasza amorficzna ziemia okrzemkowa wydobywana jest w jednym z 4 najczystszych złóż słodkowodnych okrzemek. Jeśli natomiast była to ziemia okrzemkowa z przeznaczeniem do czyszczenia rur kanalizacyjnych czy basenów, to był to produkt wręcz niebezpieczny dla zdrowia. Wszystkie zawiłości na temat różnic opisaliśmy na naszym blogu w artykule “Nie każdy krzem na takie same właściwości

Tak. Stosowanie amorficznej ziemi okrzemkowej marki Perma-Guard jest bezpieczne. Ważne jest, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami. Informacje odnośnie jakości znajdziesz tutaj, dane na temat stosowania są tutaj . Jednak warto pamiętać, że nie każda ziemia okrzemkowa ma takie właściwości jak oferowany przez naszą firmę Diatomit FSF®.

Zdecydowanie tak. Amorficzna ziemia okrzemkowa Perma-Guard jest produktem o najwyższej, spożywczej jakości co zostało potwierdzone uzyskaniem wielu certyfikatów. Więcej informacji o jakości znajdziesz tutaj.

Zdecydowanie tak. W przypadku osób w podeszłym wieku zbawienne właściwości krzemu organicznego mają duże znaczenie. Więcej na temat stosowania krzemu przez osoby starsze piszemy tutaj

Stosowanie amorficznej ziemi okrzemkowej wpływa pozytywnie na funkcjonowanie kilku obszarów organizmu ludzkiego. Krzem wzmacnia układ kostny, mięśniowy czy krwionośny. Ma właściwości oczyszczające organizm toksyn i pasożytów. Poprawia samopoczucie, polepsza sen i wspiera odporność organizmu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

Wszystkie informacje odnośnie stosowanie znajdziecie Państwo na stronie z opisem produktu (link do “produkty”) oraz na stronie naszego sklepu w zakładce “stosowanie”.