Silicamed Zastosowanie
kosmetyczne
Okrzemki na codzień Amorficzna ziemia okrzemkowa ma szerokie zastosowanie kosmetyczne. Słodkowodne okrzemki wykorzystywane są w higienie codziennej i zabiegach pielęgnacyjnych.
KON SKLEP AGRO KONTAKT

ŻRÓDŁO NATURALNEGO KRZEMU

Krzem organiczny najwyższej jakości pochodzący z najczystszych źródeł.

Skuteczny dezodorant

Amorficzna ziemia okrzemkowa absorbuje wilgoć oraz zapachy, dlatego można ją stosować jako naturalny antyperspirant.
Naturalny talk

Krzem organiczny w postaci zasypki diatomitowej pełni rolę talku. Łagodzi podrażnienia skóry i zabezpiecza przed otarciami.
Okrzemki do kąpieli

Kojąca kąpiel w wodzie z dodatkiem amorficznej ziemi okrzemkowej, to rozwiązanie z którego korzystają osoby z alergiami skórnymi.
DLA ALERGIKÓW
Linia Diatomit
Naturalne pochodzenie ziemi okrzemkowej i delikatny, łagodzący wpływ okrzemek na skórę wykorzystywany jest przez alergików.
DO HIGIENY CODZIENNEJ
Linia Diatomit
Amorficzna ziemia okrzemkowa dzięki możliwościom wchłaniania wilgoci (do 130% własnej objętości) oraz zapachów (do 150% własnej objętości) może być wykorzystywana jako dezodorant. Sprawdza się również jako delikatny piling. Z kolei kąpiel z zimą okrzemkową przyczynia się do odkwaszania organizmu.
ŚRODEK PIELĘGNACYJNY
Linia Diatomit
Okrzemki stosowane są często w przypadku oparzeń, odleżyn, odparzeń, jak również obtarć i zadrapań. Ziemia okrzemkowa ma w tym przypadku działanie łagodzące.

ZASYPKA DIATOMITOWA

Polecany produkt

Zasypka diatomitowa zostałą opracowana na bazie naturalnej amorficznej ziemi okrzemkowej najwyższej jakości. Oferowana przez nas ziemia okrzemkowa pochodzi ze złóż skamieniałych pancerzyków okrzemek Melosira Preicelanica. Są to okrzemki żyjące w środowisku bardzo czystej słodkiej wody. Nasze produkty wyróżnia bardzo wysoka zawartość krzemionki (92% SiO2).

łagodzi podrażnienia i działa kojąco

ma silne właściwości absorbujące wilgoć i zapachy

PODCAST ZDROWIE, NATURA I KRZEM #2

Zastosowanie okrzemek w domu

PGSilica - Okrzemki spożywcze, kosmetyczne, krzem suplementacja

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące zastosowania naszych produktów zapraszamy do naszych kanałów informacyjnych.